7.5.2019


Relaxování v lese

Máme za sebou období pracovního maratonu, dokončení zázemí pro naše budoucí čekatelky, právních jednání...jedním slovem - MAZEC. Konečně můžeme říct, že máme před sebou i období klidu a můžeme se jen tak toulat a fotit. Dnes jsme vzali do lesa náš krásný tosí pár.....Himi opět ty svoje hlídací instinkty....vznikají tak veselé snímky.29.4.2019 

AICHI má narozeniny....krásné 4.roky. Chlapec zraje jako víno. Přejeme všem KENSUKE hodně zdraví a psího radování. Děkujeme ti LÁSKO naše za vše, co nám dáváš.


PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA


PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA TOSA INU 2019


VELIKONOČNÍ TOULÁNÍ

 KDO SI HRAJE - NEZLOBÍ :))


18.4.2019


YUSTINKA 10.měsíců

Yustinka roste...roste v krásnou holčičku. Je zvídavá a velká pomocnice. Práce v zahradě jsou občas náročnější. Co zasadím nebo upravím-tak musí jít prozkoumat. Venku je moc poslušná a může si tak dovolit chodit bez vodítka. Dokonce v lese nemám problém ji přivolat. Ve smečce má stále pozici  miminka. Její hry už jsou mnohem promyšlenější. Pokud chce získat nějakou hračku umí si poradit...a to ve smečce  dalších 5 psů není vůbec snadné.


7.4.2019

Národní výstava psů Ostrava

Posuzovatel : Viera Staviarska

Himiko MAEGASHIRA : V1 , CAC

Na výstavu byl hlášený Aichi a Himiko. Bohužel v sobotu si Aichi poranil nohu. Musí být pár dní bez zátěže, proto jel jen jako doprovod. Posuzování se o hodinu protáhlo, takže to čekání bylo opět neskutečně únavné. Venku tak hezky a my zavření v hale. Přesto byla Himiko naprostý profesionál. Nejen, že vzorně čekala,ale nádherně se předvedla. Paní posuzovatelka byla nadšená a já pyšná se slzami v očích. Himi nemá jedinou vadu,od jemné linie hlavy až po dokonalé úhlení. Pochvalu jsme dostaly za krásné předvedení a eleganci pohybu. DĚKUJI TI KOČIČKO, JSEM NA TEBE HRDÁ. S Himi si vystavování opravdu užívám - venku moje divoška a při práci profík.Relax

Občas se naskytnou chvilky jako tahle. Uvařím si kávu, jdu na zahradu.....pohoda neskutečná. Sáhnu pro foťák a během několika vteřin jsou snímky, ze kterých mám radost. Klid a kouzlo okamžiku tu zůstane zachycené...život jde dál. Dopíjím kávu a je mi krásně. LÁSKY MOJE.


Přijela rebelka Rous  :)


Jak se suší psi :) 


5.4.2019

SUWARU ve vaně aneb koupací akce

Slunečné dny jsou velkou motivací pro všechny.....u nás se páteční den využil k okoupání našich psích lásek. Jsou na tento proces zvyklí od malinka, tak si to užívám. Nachystám kopu osušek, láhev se šamponem a jdeme na to. Nejúžasnější je Aichi - sedne si do vany a čeká. Himiko je zvědavá a zajímá ji, kam ta voda teče. Basseti mají smutný výraz, ale masáž milují. Yustinka má nejraději plnou vanu vody - leží jako kapr na boku a rochní se.


23.3.2019

Focení se štěňaty


Zrodil se nápad uspořádat psí setkání v parku. Záměr byl hlavně focení psů. Nebylo to vůbec jednoduché-fotila se štěňata s dospěláky. Malé divošky se ničeho nebály a huráááá akce.  Nečekali jsme, že se tak nasmějeme a bude to zábavné i pro psy. Aichi byl poprvé v takovém kontaktu s mláďaty-byla jsem pyšná. Myslím, že obstál na výbornou. Yustinka a Suri byly spokojené, že mají Nikču a sáček piškotů. Děkuji tímto Honzovi, Terce, Michalovi, Anetě a krmiči Nikole-bylo to krásné slunečné odpoledne. Těším se na další setkání. Až mimina budou vychované slečny a focení nebude takové tryskové. Jako socializace psů i lidí to byl skvělý nápad . Děkuji všem, že se přidali a  neřešili, že jsou oválení a lehce oslintaní .


22.3.2019

Klučičí relax

Dnes byla odpočinková procházka do parku. Himiko má hárání a potřebovala jsem klukům trochu vylepšit náladu. Protáhli jsme  těla a vyčistili hlavy. Vzniklo pár nových záběrů a zrodil se nápad... :)


19.3.2019

Barfování


Panička se postarala o zábavu. Dovezla nám vepřové klouby a kosti. To bylo chroupání v zahradě. Nazvala tuto akci - ČIŠTĚNÍ ZUBŮ dle BARFu.


11.3.2019

Himiko MAEGASHIRA vyšetření DKK a  DLKNěkdy přijdou dny, které vůbec nevypadají slibně. Vše se od rána komplikuje, příroda vyvádí psí kusy a kolony aut na dálnici. Člověk má chuť vším seknout. V takové dny většinou přichází ty nejlepší zprávy. Dnešek byl přesně takovým dnem. Vichr, sníh, stojící kolona aut... tohle vše nás provázelo na VETERINÁRNÍ KLINIKU do Hradce Králové. Pak přišla krásná gratulace od MVDr. Ekra a vše nabralo úplně jiný rozměr.                                                                           HIMIKO MÁ  LUXUSNÍ NULKY !! 
HURÁÁÁÁÁ, JUPÍÍÍÍÍÍÍ .... JEDEME DÁL !!!Chvíle odpočinku


2.3.2019

Javoříčko aneb lezeme po skaláchPříroda se pomalu probouzí. Využíváme nedělní rána k výletům - tentokrát Javoříčko. Psi lezli po skalách a my funěli za nimi. Po zimě docela náročný trénink ....hlavně pro pánečky.


16.2.2019

Zámecký park ChudobínSobotní den byl až nezvykle jarní. Na únor opravdu zvláštní. Byla by škoda nevyužít těchto her přírody. Na menší výlet jeli MALOŠI. Tak s láskou říkám našim psům do váhy 40 kg. Vydali jsme se do krásného prostoru zámeckého parku. Bohužel jsme zjistili, že tohle místo neskutečně chátrá. Tady by se dalo pořádat různých psích setkání. Nádherné místo.... jen doufáme, že nebude vzpomínkou.


7.2.2019

HIMIKO a MVDr . Procházka .....na den 7.2. 2019 jsme měli naplánované vyšetření srdce kardiologem. Tohle vyšetření má již Aichi s perfektním výsledkem. Máme velikou radost.  HIMIKO MÁ NAPROSTO ZDRAVÉ SRDÍČKO !  Vyšetření neodhalilo jedinou vadu. Pan MVDr. Procházka je uznávaná kapacita ve svém oboru. Hlavně velmi pohodový člověk, tak jsem se na návštěvu těšila. Vyšetření není nijak náročné, ale je dost důležité !! Obzvláště  pro molossoidní plemena, která musí do celkové narkózy, kvůli vyšetření DKK. Až 80% psů má vadu srdce a mnohdy majitel nemá vůbec tušení, že jeho parťák je nemocný.


3.2.2019

DUO CACIB Brno


Posuzovatel : Szutkiewicz Andrzej 

Himiko MAEGASHIRA : VD1

HIMIKO  je mladá fena - samá noha a atlet k tomu. Do krásné silné tosy jí ještě kousek chybí. Je šťastný psí puberťák,  jehož prioritou není plná miska jídla, ale co se kde pohne a jak to ulovit !


22.1.2019 

Toulání s paničkou

Miluji ty chvilky, kdy jsme sami...jen JÁ a ON. NEMLUVÍM .....  jen ho pozoruji a fotím.


12.1.2019 

Hanácká národní výstava psů Brno

Posuzovatel : M. Václavík

Fabio DINA´S WAY : V 2

Yustina LADY BARNETT´S : VN 1


   Výstavní sezónu 2019 zahajují basseti. Fabio šťastný,  že je tolik psů na jednom místě. Neznám psa, který by se tak těšil na ten mumraj lidí a psů. Fabíškovo ocenění V2 mi udělalo radost - pro mne vítěz. Bohužel trend hubenějších bassetů nezměním.  Jsem moc ráda,  že takového mohutného a veselého psa máme ve smečce.  Yustýnka měla svoji výstavní premiéru.  Holčička moje šikovná - VN 1. Překvapily mne její reakce na nové prostředí,  které  doposud nepoznala. Vůbec neřešila kde je. Prostě byla na výletě a podle toho se i chovala. Pohodářka a kamarádka s ostatními čtyř i dvounožci.  DĚKUJI VÁM LÁSKY MOJE BASSETÍ !